Osnovne škole

Rezultati regionalnih/ kantonalnih takmičenja za osnovne škole
“Projekt građanin – Ja građanin” 2015.

Federacija Bosne i Hercegovine

1. Unsko-sanski kanton: Osnovna škola Ključ, Ključ

01 - USKTema: “MINE – skrivene ubice u našem okruženju“
1. Adela Alijagić
2. Adna Bećirević
3. Ajla Velagić
4. Amina Hodžić
5. Amela Halkić
6. Danijal Krasnić
7. Džejlana Kličić
8. Sara Suljić
9. Selvedin Nasić
Nastavnica: Edina Musić

2. Posavski kanton: Osnovna škola Vladimira Nazora, Odžak

01 - PosavinaTema: “Zbrinjavanje pasa lutalica u Odžaku“
1. Lana Hećimović
2. Ajla Ahmetović
3. Emina Salkanović
4. Selma Ahmetović
5. Tricija Kovačević6. Mia Martić
7. Amra Džananović
8. Valentina Tipura
Nastavnici: Adnan Ahmetović
Anida Ganić

3. Tuzlanski kanton: JU “Druga osnovna škola”, Živinice
01 - TKTema: “(Ne) uslovi u školi za boravak djece sa posebnim potrebama“
1. Ajna Užičanin
2. Sejfudin Imamović
3. Medina Mešanović
4. Amila Sakić
5. Elma Sakić
6. Džemal Hamzabegović
7. Ajla Bajrić
8. Džemal Brčaninović
9. Anis Vokić
10. Šefika Mujić
Roditelj: Mujić Ismeta
Nastavnica: Hodžić Aida

4. Zeničko-dobojski kanton: Osnovna škola “Skender Kulenović” Radakovo, Zenica

01 - ZDKTema: “Zapostavljena kulturna baština BiH“
1. Muslić Hana
2. Vardo Lejla
3. Hodžić Amar
4. Beganović Hamza
5. Komarac Lejla
6. Halilović Nejra
7. Polimac Zerina
8. Beganović Ajla
9. Beharić Almin
10. Spahić Maid
11. Krehić Lejla
Nastavnica: Muamera Bajtarević

5. Bosansko-podrinjski kanton: Osnovna škola “Fahrudin Fahro Baščelija”, Goražde

01- BPKTema: “Zaboravljeni heroji sa kratkih valova“
1. Ena Ahmetspahić
2. Ajla Prolaz
3. Mirza Starhonić
4. Amer Bezdrob
5. Emina Bogdanić
6. Ilma Mujezinović
7. Nedim Jamak
Nastavnica: Mubera Pašović

6. Srednjobosanski kanton: Treća osnovna škola Bugojno, Bugojno
01 - SBKTema: “Uloga sporta u životu mladih“
1. Huskić Azra
2. Mlaćo Amra
3. Kazić Melisa
4. Grižić Amela
5. Karagić Irma
6. Gurbeta Faruk
7. Pilav Osman
8. Dajić Eldar
Nastavnica: Jahja Fatima

7. Hercegovačko-neretvanski kanton: Osnovna škola “Ilija Jakovljević”, Mostar

01 - HNKTema: “Pedagoška dokumentacija devetogodišnjeg obrazovanja“
1. Lucija Jozić
2. Ivana Kosorčić
3. Marija Arapović
4. Ana Prusina
5. Marija Stjepanović
6. Ema Galić
7. Doris Zelenika
8. Karla Buhovac
9. Maria Ema Mijan
10. Andrea Miličević
11. Filip Raspudić
12. Sandi Blažević
13. Ivan Ćorić
14. Dolores Ljubić
Nastavnica: Željka Bevanda

8. Zapadno-hercegovački kanton: Druga osnovna škola Široki Brijeg, Široki Brijeg

02

Druga osnovna škola Široki Brijeg
Tema: “Sigurnost u školi“
1. Ilija Soldo
2. Matea Ramljak
3. Ana Nenadić
4. Barbara Vranjković
5. Marija Matijević
6. Anica Zovko
7. Ivana Primorac
8. Ana Nakić
Nastavnica: Dubravka Karačić

9. Kanton Sarajevo: Osnovna škola “Porodice ef. Ramić”, Semizovac
KS1Tema: “Neplansko iskorištavajne prirodnih resursa“
1. Asotić Ilda
2. Pačo Melisa
3. Džindo Iman
4. Karadža Melika
5. Kurtović Amera
6. Hadžić Azra
7. Nuhanović Dalila
8. Šehović Nejla
Nastavnik: mr. Šemso Paćariz

10. Kanton 10: Osnovna škola “Glamoč”, Glamoč

01 - 10Tema: “Uređenje izletišta“
1. Emanuela Maros
2. Ana Vidović
3. Šefko Hadžić
4. Milan Maleš
5. Stefan Đukić
6. Ana Milošević
7. Petra Grubešić
8. Ivan Grubešić
9. Nedžma Dragolovčanin
Nastavnica: Brankica Ćosić

 

Republika Srpska

1. Regija Prijedor: Osnovna škola Kozarac, Kozarac, Prijedor

Untitled 13Tema: “Preteške đačke torbe“
1. Memić Amila
2. Jakupović Emina
3. Kevac Džemila
4. Kamerić Tarik
5. Hirkić Ajla
6. Jakupović Adelisa
7. Mandžukić Selim
8. Denić Elma
Nastavnica: Vesna Dakić

2. Regija Banja Luka: Osnovna škola “Stanko Rakita” Vrbanja, Banja Luka

01 - BLTema: “Alkohol – smrtonosni napitak za mlade“
1. Miljuš Marijana
2. Bozić Anđela
3. Aleksić Nikola
4. Aleksić Kristina
5. Čolić Ognjen
6. Marić Dejan
7. Jović Marija
8. Šerbedžija Jelena
Nastavnica: Popović Slađana

3. Regija Doboj: Osnovna škola “Petar Petrović Njegoš” Boljanić, Doboj

Untitled 11Tema: “Prejaka svijetlost u našim učionicama“
1. Dragana Radovanović
2. Veljko Bijedić
3. Anđelka Ristić
4. Veljko Stanković
5. Milica Blagojević
6. Marko Cvijetković
7. Martina Stanković
8. Mladen Grujičić
Nastavnica: Sanela Dejanović
Pratioc: Nebojiša Pančić

4. Regija Bijeljina: Osnovna škola “Dositej Obradović”, Suvo Polje, Bijeljina

01 - BITema: “Pomoć ugroženom stanovništvu u poplavama“
1. Olja Živanović
2. Tijana Crnomarković
3. Anastasija Simić
4. Dejan Pavlović
5. Dražen Lukić
6. Dragoljub Obrenović
7. Marija Kršić
8. Milica Đurić
9. Dragana Manojlović
10. Andrijana Stojanović
Nastavnica: Miljana Zekić

5. Regija Trebinje: Osnovna škola “Risto Proroković”, Nevesinje

01 - TRBTema: “Azil za pse“
1. Kolak Maša
2. Okuka Dejan
3. Pantić Aleksandar
4. Kostić Natalija
5. Todorović Ana
6. Parović Sanja
7. Kulidžan Irina
8. Ratković Dušan
Nastavnica: Milja Stanišić

 

Distrikt Brčko
Sedma osnovna škola Gornji Rahić

BrckoTema: “Zašto mladi (ne)volontiraju?“
1. Maida Kešinović
2. Said Memišević
3. Lejla Zlatić
4. Bakir Memišević
5. Elvira Karasuljić
6. Medžida Lišić
7. Sabina Zohorović
8. Edin Karalić
Nastavnica: Alisa Memišević