Srednje škole

Rezultati regionalnih/ kantonalnih takmičenja za srednje škole
“Projekt građanin – Ja građanin” 2015.

Federacija Bosne i Hercegovine

1. Unsko-sanski kanton: Medicinska škola Bihać, Bihać

BihaxTema: “Usvajanje djece, nemoguća misija u BiH“
1. Majda Beganović
2. Nađa Harbaš
3. Derviša Fazlić
4. Elma Alagić
5. Sandi Begić
6. Elma Šundrić
7. Adi Dautović
8. Enes Tatić
Nastavnica: Alma Hadžić

2. Posavski kanton: Školski centar “Fra Martina Nedića”, Orašje

PKTema: “Postupanje škole u slučaju nasilja“
1. Lucija Živković
2. Jelena Babić
3. Ana-Marija Prgić
4. Ilvana Omerović
5. Mario Puškarić
6. Mateja Bernatović
7. Eni Nedić
8. Elma Mešić
Nastavnik: Ana Živković, dipl. iur.

3. Tuzlanski kanton: Međunarodna škola Tuzla, Tuzla
TK

Tema: “Problemi djece sa poteškoćama u razvoju u obrazovnom sistemu TK“
1. Anela Arifi
2. Una Sedić
3. Nejra Karavdić
4. Aldin Kovačević
5. Aid Bektašević
6. Asmira Herić
7. Ilda Ismaili
8. Benjamin Avdić
Nastavnik: Ahmed Omerović

4. Zeničko-dobojski kanton: Prva gimnazija Zenica, Zenica

ZDKTema: “Sine, može čiko prvi?“
1. Nejra Osmančević
2. Almir Mešanović
3. Naida Imamović
4. Amir Nakić
5. Belma Kaknjo
6. Ajla Semić
7. Adna Ajanović
8. Berina Kavaz
Nastavnica: Jasmina Hadžikadunić-Delić

5. Bosansko-podrinjski kanton: Mješovita srednja škola “Enver Pozderović”, Goražde

BPKTema: “Neuređenost autobuskog stajališta u Goraždu“
1. Nihad Ferhatović
2. Nadira Imamović
3. Nudžejma Pozder
4. Emina Bekto
5. Selma Tvrdković
6. Dalila Nuhanović
7. Nejra Žiga
8. Nedim Forto
Nastavnica: Almira Uzunović

6. Srednjobosanski kanton: Gimnazija Bugojno, Bugojno

SBKTema: “Diskriminacija Roma u našoj zemlji“
1. Milanović Nedim
2. Dautbegović Badema
3. Čehić Bilal
4. Kurtović Ajla
5. Gledilo Alma
6. Rustempašić Adin
7. Čaušević Amina
8. Petrović Najda
9. Jusufbašić Ines
10. Spahić Medina
Nastavnik: Haračić Namir

7. Hercegovačko-neretvanski kanton: JU Srednja škola Konjic, Konjic

KonjicTema: “Želim znati i na vrijeme djelovati“
1. Tucaković Aida
2. Terzić Malik
3. Kovačević Faris (općinsko)
4. Muhibić Ajdin (kantonalno)
5. Zahirović Anesa
6. Lipovac Nađa
7. Hodžić Amira
8. Pajić Lejla
9. Jahić Rijad
Nastavnik: Haris Hadžizukić

8. Zapadno-hercegovački kanton: Srednja strukovna škola, Posušje

Untitled 1Tema: “Izgradnja gradskog kolodvora“
1. Josip Soldo
2. Filipa Kovač
3. Matea Soldo
4. Marija Šarić
5. Jelena Pišković
6. Kata Martić
7. Ljubica Martić
8. Ines Pavković
Nastavnica: Ivana Iličić, prof.
Jasna Miličević, pedagog

9. Kanton Sarajevo: III Gimnazija, Sarajevo

Untitled 11Tema: “Matične ćelije zalog za život“
1. Nejra Selimović
2. Emir Garib
3. Lejla Jusmani
4. Amina Uglješa
5. Iman Karović
6. Amila Ahmethodžić
7. Džana Šačić
8. Džejna Begović
Nastavnica: Sabaheta Kerović

10. Kanton 10:

 

Republika Srpska

1. Regija Prijedor: Srednjoškolski centar “Nikola Tesla”, Kozarska Dubica

2222Tema: “Nedostatak praktične nastave/Školska laboratorija“
1. Karan Tatjana
2. Blagojević Tea
3. Keča Radmila
4. Petković Ana
5. Trkulja Ana
6. Trkulja Bojana
7. Tufegdžija Jovana
8. Janjić Snježana
Nastavnik: Aleksa Vučen

2. Regija Banja Luka: Srednja stručna i tehnička škola Gradiška, Gradiška

BLTema: “Lakša torba je naša borba“
1. Gagić Anđela
2. Gigović Gorana
3. Šatara Sara
4. Barać Ivana
5. Kljajić Milica
6. Dovedan Milena
7. Cimirotić Šejla
8. Ibrašimović Đemka
9. Kuljanin Olga
Nastavnica: Dragojlović Ilija

3. Regija Doboj: Srednjoškolski centar “Nikola Tesla”, Šamac

Untitled 7Tema: “Asocijalnost“
1. Ranka Mitrović
2. Nina Marković
3. Mara Milovanović
4. Mirjana Rakić
5. Miloš Simeunović
6. Nevena Petrović
7. Milica Bijelić
8. Maja Lukić
9. Rajko Lukić
Nastavnica: Svjetlana Božanović

4. Regija Bijeljina: Srednja škola “Petar Kočić”, Zvornik

1111Tema: “Problem zavisnosti od društvenih mreža“
1. Sara Lazić
2. Irena Ikonić
3. Ivan Spasojević
4. Nedim Pezerović
5. Uroš Milutinović
6. Branislav Pisić
7. Milanka Mihajlović
8. Anđa Stević
Nastavnica: Tatjana Vitor

5. Regija Trebinje: Centar srednjih škola Trebinje, Trebinje

TTTTTema: “Priroda čeka trenutak slave“
1. Vukanović Nina
2. Sudar Nikolina
3. Ateljević Tamara
4. Kučinar Maja
5. Vidačić Nataša
6. Stolica Jovana
7. Janković Jovana
8. Kovačević Maja

 

Distrikt Brčko
JU Poljoprivredna i medicinska škola Brčko

b2Tema: “Otvorena i zatvorena kupališta“
1. Amrudina Ljuca
2. Fatima Sulejmanović
3. Jovana Cvjetković
4. Božica Kosić
5. Martina Lacić-Margin
6. Emir Ljuca
7. Elvedina Avdić
8. Zlatka Plakalo
Nastavnik: Admir Kukuljević