Najave, Novosti

Rezultati javnog poziva za trenere Ljetne škole demokratije

Obrazovni centar za demokratiju i ljudska prava CIVITAS-a u skladu s prijavama pristiglim na javni poziv i odgojno-obrazovnim ciljevima progama Ljetna škola demokratije – Brčko ljetni kamp 2015. donosi

ODLUKU

o imenovanju trenera, mentora, koordinatora i odbora za savjetovanje i nadzor programa

Ljetne škole demokratije, Brčko 2015.

 

Izbor trenera za program Ljetne škole, Brčko 2015. izvršen je na osnovu općih i posebnih kriterija koji su objavljeni u javnom pozivu na dan 22.05.2015.

Komisija je do isteka roka zaprimila 31 prijavu, a pri prvom pregledu ustanovljeno da uvjete iz konkursa zadovoljava 27 kandidata/kinja.

Za radionice s učenicima i nastavnicima odabrano je 18 trenera/ice a pri izboru je Komisija dala prednost kandidatima koji su status certificiranog trenera stekli na posljednjem Treningu trenera s profesorom Thomas S. Vontzom organiziranom u martu/ožujku 2015. godine.

Odlukom Komisije za trenere Ljetne škole odabrani su

                Osnovne škole – radionica za nastavnike: Slađana Lolić, Banja Luka

                Osnovne škole – radionice za učenike

                               Radionica 1: Ajdin Agović, Sarajevo

                               Radionica 2: Asmir Vučkić, Ključ

                               Radionica 3: Miroslav Marojević, Brčko

                               Radionica 4: Žaklina Pirkl – Ivanković, Odžak

                               Radionica 5: Saša Delić, Lukavac

                               Radionica 6: Nizama Đozić – Mulamujić, Brčko

                               Radionica 7: Amra Imširagić, Tuzla

                               Radionica 8: Milosava Andrijašević, Brčko

                Srednje škole – radionica za profesore: Olivera Nedić, Doboj

                Srednje škole – radionice za učenike

                               Radionica 1: Jasmina Mehmedović; Tuzla

                               Radionica 2: Sanin Čolić, Sarajevo

                               Radionica 3: Ljubiša Rokić, Banja Luka

                               Radionica 4: Asima Nalić, Žepče

                               Radionica 5: Šejla Sadiković, Cazin

                               Radionica 6: Milena Begić, Banja Luka

                               Radionica 7: Aldijana Poprženović, Bihać

                               Radionica 8: Mirjana Knežević, Brčko

 

Komisija je za mentore trenerima imenovala Amira Hodžića i Aliju Lapo. Mentori će prvi dan kampa održati orijentacionu sesiju. Tokom kampa radit će redovno, dnevno praćenje rada trenera i izvršiti evaluaciju rada, postignutih rezultata, te s trenerima održati završnu sesiju – Osvrt na naučeno.

 

Za Savjetodavni i nadzorni odbor imenovani su Zdravko Šunkić i Miladin Ilić.

Za koordinatore programa Trećeg dana kampa komisija je imenovala Miodraga Samardžića i Dušana Kovačevića.

Komisija je proglasila i Tim za koordinaciju programa, tehničke i logističke poslove u sastavu Drago Zovko, Alen Čajić i Mijo Mijić.

Sadržaj još nije komentarisan.

Dajte svoje mišljenje